Tworzenie rozwiązań cyfrowych, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby użytkowników, wymaga dialogu i współpracy. Dlatego przedstawiciele OPI uczestniczyli w konferencji Projekt Nauka: Strategie współpracy i zarządzania w niestabilnym otoczeniu, organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Spotkanie zgromadziło przedstawicieli środowiska akademickiego z całej Polski. Była to okazja do zaprezentowania założeń projektu e-Granty oraz rozmowy o tym, jak przyszła platforma może wspierać użytkowników w procesach związanych z obsługą grantów.
Dr inż. Piotr Sobecki, kierownik Działu Rozwoju Oprogramowania Biznesowego oraz kierownik projektu i Grażyna Murawska-Adamek, zastępczyni kierownik Działu, przedstawili najważniejsze założenia planowanego systemu, a także rozmawiali z uczestnikami o ich doświadczeniach, oczekiwaniach i potrzebach. Szczególną uwagę poświęcono perspektywie osób, które w przyszłości będą korzystać z platformy na co dzień.
– Projekt e-Granty rozwijamy w oparciu o współpracę z przyszłymi użytkownikami. Chcemy nie tylko zaprojektować nowoczesne rozwiązanie, ale przede wszystkim stworzyć narzędzie odpowiadające na realne wyzwania i usprawniające codzienną pracę – podkreślił dr inż. Piotr Sobecki.
Udział w konferencji był kolejnym krokiem w budowaniu dialogu ze środowiskiem akademickim. Zebrane opinie i sugestie pozwolą lepiej dopasować kierunek rozwoju platformy do potrzeb jej przyszłych użytkowników.
Dziękujemy organizatorom konferencji oraz Forum Administracji Akademickiej za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom za wartościowe rozmowy i podzielenie się doświadczeniami.
Fot. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

